Azbesztkatasztrófa Magyarországon: miért nem követeli a Tisza-kormány az idecsempészett rákkeltő murva visszaszállítását Ausztriától?
Az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb környezeti katasztrófája fenyeget Magyarországon, miután osztrák bányák, az osztrák kormány tudtával egy brüsszeli kiskaput kihasználva mérgező azbesztet tartalmazó murvát szállítottak Magyarországra. A magyar hatóságok a brüsszeli szabályok miatt egészen idén áprilisig nem is tudhattak a szennyezett szállítmányokról, azokat ugyanis nem vizsgálhatták. Miután a választás után a Greenpeace egyik közleményéből kiderült a katasztrófa, a Tisza-kormány gyakorlatilag semmi az embereket igazán megnyugtató, valóban érdemit nem tett, annak ellenére sem, hogy már 250 magyar település érintett. Magyar Péter miniszterelnök, amikor protokoll-látogatáson Ausztriában járt, nem követelte, hogy az osztrákok szállítsák vissza az azbesztet(pedig a Greenpeace is erre szólított fel). Gajdos László, a volt állatkert-igazgató környezetvédelmi miniszter semmilyen érdemi intézkedést nem hozott, megelégedett azzal hogy több szállítmány már nem érkezhet. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter pedig úgy tűnik, nem is foglalkozik a kérdéssel-pedig a mentesítés egészségügyi szabályok alapján kellene történjen, az azbeszt tüdő-, gége, gyomor,-és mellhártyarákot is okozhat, sok más betegség mellett.
Nemváltoztató műtétek, homoszexuálisok házassága, iskolai LMBTQ-érzékenyítés: benyújtotta a számlát a genderlobbi a Tisza-kormánynak a támogatásért
Egymás után adják ki követeléslistájukat az LMBTQ-lobbi szervezetei. A Háttér Társaság arra is felhívta a Tisza-kormány figyelmét, hogy már a kampányban is támogatták őket. Ez a lényeg: a genderlobbi most benyújtja a számlát a támogatásért. "Itt az idő, hogy valódi változás jöjjön"-írta harciasan és követelőző stílusban a társaság. A Transz Zóna a nemváltoztatás lehetőségét követeli, az Amnesty International a homoszexuális párok házasságáért lobbizik, a Háttér Társaság pedig beengedné az iskolákba az LMBTQ-szervezeteket és engedélyezné a homoszexuálisoknak az örökbefogadást. A Tisza-kormány tagja az LMBTQ-lobbit támogató Lannert Judit oktatási miniszter, a Csipkejózsika nevű LMBTQ mese szerzője, Bódis Kriszta pedig kormánybiztosként a társadalompolitikai stratégiáért felel. Pósfai Gábor belügyminiszter pedig már be is jelentette, hogy idén semmiben nem korlátozzák a Pride-ot. Vagyis az LMBTQ-lobbi követelései nyilvánvalóan megvalósulnak. Mutatjuk a részleteket!
Kicsoda Holló Gábor médiamilliárdos, aki beismerte, hogy csalást követett el a Tisza Párt választási győzelméért?
A hvg-nek nyilatkozva ismerte be Holló Gábor, a Hírkereső nevű oldal tulajdonosa, hogy éveken keresztül manipulálta a különböző oldalak cikkeinek elérését. A jobboldali portálokét csökkentette, a baloldaliakét növelte-mindezt azért, hogy a Fidesz veszítsen a választáson. Holló azt is beismerte, hogy nem csak a saját oldalát, de a Google-t is manipulálni tudta. A Hírkereső nevű oldal eredetileg azért jött létre, hogy egy helyen gyűjtse össze a különböző internetes portálok cikkeit. Az oldalak ezért fizettek Hollónak-vagyis a tulajdonos a fizető ügyefeleit verte át. A baloldali milliárdos most azt próbálja meg elhitetni az interjúban, hogy 2022-ben Márki-Zay Péter vereségén háborodott fel, azután kezdett a manipulációba, de valójában mindig is elkötelezett baloldali volt. 2010-ben például kifejezetten a Fidesz győzelme miatt költözött külföldre, Las Vegasba. Üzleti kapcsolatai között pedig megtalálható a Soros-család egyik bizalmasa is. Bemutatjuk Holló Gábort, a Hírkereső tulajdonosát, aki csalással segítette a Tisza Pártot a választási kampányban.
Pottyondy Edinától Bernáth Odetten át Jólvanezígy Ádámig: rengeteg pénzt kerestek tavaly a tiszás influenszerek - itt vannak pontos számok!
Rengeteg pénzt kerestek a Tisza Pártot támogató influenszerek 2025-ben, ez derült ki a pénzügyi beszámolóikból. A Jólvanezígy nevű csatorna mögött álló Nagy Ádám-aki most az RTL-en szerepel a Heti hetes című propaganda műsorban-a társával együtt százmilió forint osztalékot vett ki. Bernáth Odett cége 29 millió forint, Pottyondy Edináé 26 millió forint nyereséget termelt. A Gulyás Márton vezette Partizán beszámolójából kiderül, hogy bevételük több, mint felét, több, mint félmilliárd forintot külföldről kapták. Puzsér Róbert és Vályi István videógyártással(is)foglalkozó cége a jelek szerint nem adta le határidőben a pénzügyi beszámolót, ezért az ő gazdálkodásukat nem tudtuk megnézni. Egy biztos, nagyon jól éltek 2025-ben a baloldali influenszerek a Fidesz-ellenes kampányból.
5700 milliárd forintot is fizethetnek a magyarok Ukrajna felfegyverzésére - ebben állapodhatott meg Magyar Péter Ursula von der Leyennel
A Tisza-kormány hozzájárult, hogy az új uniós védelmi alapból visszamenőlegesen megtérítsék azokat az összegeket, amelyeket más uniós kormányok Ukrajna háborús finanszírozására költöttek. Ezt a Politico hírlevele alapján írta meg Dömötör Csaba, a Fidesz EP-képviselője. Ez azt jelenti, hogy Magyar Péter elengedte azt a vétót, amivel Orbán Viktor megakadályozta, hogy a magyar adófizetők fizessék az ukrajnai háború árát. Az Ellenpont utánanézett: a maximális összeg, amit így Magyarország kifizethet az ukrajnai fegyverekre, 16,2 milliárd euró, jelenlegi áron 5734 milliárd forint. Ez nagyságrendileg akkora összeg, mint amekkorát az uniótól vár Magyarország, és amelynek hazahozatalát Magyar Péter bejelentette. Emellett a Politico arról is ír, hogy Magyarország támogatja Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását, amelynek értelmében rekord sebességgel, már június 15-én megnyílhat az első tárgyalási fejezet. Nem véletlenül jelenthette be Magyar Péter Berlinben, a német kancellár mellett állva, hogy már jövő héten találkozhat Zelenszkij ukrán elnökkel.